Skip to content

Nationellt kansli

Sara Bjärstorp

Sara Bjärstorp

Verksamhetsledare

sara.bjarstorp@mau.se | 040-665 77 54

Anna Tengqvist

Anna Tengqvist

Nationell och internationell samordnare

anna.tengqvist@mau.se | 040-6657034

Lotta Orban

Lotta Orban

Strategisk kommunikation

lotta.orban@mau.se | 040-665 80 13

Kajsa Kidman

Kajsa Kidman

Kommunikatör, design & rörlig bild

kajsa.kidman@mau.se | 073-973 55 76

Maria Collings - Strategisk kommunikation

Maria Collings

Strategisk kommunikation (tjänstledig)

maria.collings@mau.se | 070-853 29 30

Nationell styrgrupp

Charlotte Ahlgren Moritz (Ordförande)

Vicerektor, Malmö universitet
charlotte.ahlgren.moritz@mau.se

Mats Jackson

Prorektor, Jönköping University
mats.jackson@ju.se

Amy Loutfi

Vicerektor för AI och innovation, Örebro universitet

Dieter Müller

Vicerektor, Umeå universitet
dieter.muller@umu.se

Cathrine Norberg

Prorektor och biträdande professor, Luleå tekniska universitet
cathrine.norberg@ltu.se

Regionala noder

Mötesplats Social Innovation i Jönköping

Marlene_Ockander_JU

Marlene Ockander

Regionsansvarig MSI i Jönköping

marlene.ockander@ju.se | 036-10 13 29

Sofie Rotstedt Jönköping University

Sofie Rotstedt

Kommunikation

sofie.rotstedt@ju.se | 036-10 19 54

Mötesplats Social Innovation i Luleå

Marita Holst - Projektledare

Marita Holst

Regionsansvarig MSI i Luleå

marita.holst@ltu.se | 0920-49 22 89

B Lindgren Margareta_kvadrat

Margareta Bäckström Lindgren

Kommunikation

margareta.lindgren@ltu.se | 072- 726 39 49

eugenia_segerstedt1jpg

Eugenia Segerstedt

Ansvarig för möten

eugenia.segerstedt@ltu.se | 0920-49 30 40

Mötesplats Social Innovation Umeå

Anna Sandström Emmelin - Projektledare

Anna Sandström Emmelin

Regionsansvarig MSI i Umeå

anna.emmelin@umu.se | 090-786 60 21

Anknuten som övrig/annan befattning till Enheten för forskningsstöd och samverkan

Martin Englund

Projektsamordnare

martin.englund@umu.se

lenaholmberg

Lena Holmberg

Kommunikation

lena.holmberg@umu.se | 090-786 63 68

Mötesplats Social Innovation i Syd

gloria-karin-square

Gloria-Karin López

Projektledare, MSI i Syd

gloria-karin.lopez@mau.se | 072-546 48 17

celia-square

Celia Boltes

Projektledare, MSI i syd

celia.boltes@mau.se | 070 429 71 83

anna-landeborg

Anna Landeborg

Projektledare Social Innovation Summit (tjänstledig)

anna.landeborg@mau.se | 070-222 07 11

Mötesplats Social Innovation i Örebro

Ingela Pihl-Kommunikatör

Ingela Pihl

Regionsansvarig MSI i Örebro

ingela.pihl@oru.se | 019-30 31 40

Pia Ridderby

Pia Ridderby

Projektmedarebetare

pia.ridderby@oru.se | 019-30 10 99

Anna Lorentzon bild_fyrkanting

Anna Lorentzon

Kommunikation

anna.lorentzon@oru.se | 073-762 19 43

Styrgrupp MSI i Syd

Charlotte Ahlgren Moritz (Ordförande)

Vicerektor, Malmö universitet
charlotte.ahlgren.moritz@mau.se

Ingmar Unosson

Chef Enheten för lokal utveckling och trygghet,
Malmö stad 

Daniel Kronmann

Enhetschef Innovation och entreprenörskap,
Region Skåne